تبلیغات
سرمشق زندگی - تربت کربلا در عاشورا خون می گرید
سرمشق زندگی» طرح مطالعه هفتگی خلاصه کتاب
در این بخش هر هفته قسمتی از خلاصه ی کتاب قرآن و امام حسین حجة الاسلام قرائتی قرار خواهد گرفت. پس از اتمام تبدیل این کتاب به وبلاگ، خلاصه کتاب دیگری درباره امام حسین را بصورت هفتگی روی وبلاگ قرار می دهیم
با دنبال کردن وب نوشت سرمشق زندگی و صرف هفته ای حداکثر 10 دقیقه، در پایان سال چندین کتاب درباره امام حسین ع را مطالعه کرده اید ...
امام حسین» امّت چه زمانی به سوی امام برمی‌گردد؟

آیا می‌دانید سوره یوسف شرح حال امام زمان علیه السلام است؟
یوسف چه اشكالی داشت‌ كه برادران یوسف زیر بار او نمی‌رفتند: اذ قالوا لیوسف ... ونحن عصبة (یوسف، 8 ) تعصب آنها به قدرت خودشان، مال خودشان، ثروتشان و كارشان بود. آیا امّت با اهل بیت، رفتاری غیر از رفتار برادران یوسف با یوسف كردند؟ ...
امام حسین قبلی 1 2 بعدی

سرمشق زندگی بخش: وبگردی، نوا و نما، یادگارها، سرمشق زندگی یکشنبه 10 دی 1391  سرمشق زندگی نظرات

تغییر رنگ تربت کربلا در روز عاشورا

سه روایت تاریخی از خونین شدن تربت کربلا

در روز عاشورای محرم 1434 قمری(پنجم آذر1391 ش)، تربت اخذ شده از نزدیکترین مکان مقبره شریف امام حسین (ع) در مقابل بازدیدکنندگان موزه الحسینیه کربلا به رنگ سرخ تغییر رنگ داد.4 این مساله در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت و برخی این مسائل را خرافات می پنداشتند. در حالی که روایات تاریخی متعددی درباره جاری شدن خون از زیر سنگ در کربلا موجود است.5 از بررسی روایات متعدد از خوارق عادت پس از شهادت امام حسین (ع) ارتباط اجزای هستی با یکدیگر و ذی شعور بودن آنها، عقوبت ظلم در دنیا و جایگاه ویژه امام حسین ع و نهضت جاوید او روشن می شود. در این نوشتار سه روایت از خونین شدن تربت کربلا نقل شده است.

قرمز شدن تریت امام حسین
1. تربت در روز عاشوراء خونین می شود
در کتاب کرامات الحسینه، سه روایت شگفت از خونین شدن تربت کربلا در روز عاشورا بر خوردم:
ثقه عادل مرحوم مغفور ملا عبدالحسین خوانساری رحمه الله علیه نقل نمود :

مرحوم آقا سید مهدی پسر آقا سیدعلی صاحب شرح كبیر در آن زمانی كه مریض شده بود، برای استشفاء شیخ محمد حسین صاحب فصول و حاج ملا جعفر استرآبادی را كه هر دو از فحول و علماء عدول بودند فرستاد كه غسل كنند و با لباس احرام داخل سرداب قبر مطهر حضرت ابی عبدالله (ع) شوند و از تربت قبر مطهر با آداب وارده بردارند و برای مرحوم سید بیاورند و هر دو شهادت دهند كه آن تربت قبر مطهر است و جناب سید از آن تربت مقداری تناول نماید .
آن دو بزرگوار حسب الامر رفتند و از خاك قبر مطهر برداشتند و بالا آمدند و از آن خاك قدری به بعضی از حضار اخیار عطا كردند كه از جمله ایشان شخصی بود از معتبرین و عطار و آن شخص را در مرض موت عیادت كردم و باقی مانده آن را از ترس اینكه بعد از او بدست نا اهل افتد بمن عطا كرد .
من بسته را آوردم و در میان كفن والده گذاردم اتفاقا روز عاشوراء نظرم به ساروق آن كفن افتاد رطوبتی در آن احساس كردم چون آن را بر داشته و گشودم دیدم كیسه تربت كه در جوف كفن بوده مانند شكری كه رطوبت ببیند حالت رطوبتی در آن عارض شده و رنگ آن مانند خون تیره گردیده و خونابه مانند شده ، اثر آن از باطن كیسه به ظاهر و از آن به كفن و ساروق رسیده با آنكه رطوبت و آبی آنجا نبود .
پس آن را در محل خود گذارده در روز یازدهم ساروق را آورده و گشودم آن تربت را به حالت اول خشك و سفید دیدم اگر چه آن رنگ زردی در كفن و ساروق كما كان باقیمانده بود و دیگر بعد از آن در سایر ایام عاشوراء كه آنرا مشاهده كردم همینطور آن را متغیر دیده ام و دانستم كه خاك قبر مطهر در هر جا باشد در روز عاشوراء شبیه بخون می شود.1

2. تربت خونین در كفن
مرحوم حاجی مومن رحمه الله علیه فرمود:
مخدره محترمه ای (كه نماز جمعه اش را ترك نمی كرد) بمن خبر داد كه مقدار نخودی تربت اصلی حضرت امام حسین (ع ) به من رسیده و آنرا جوف كفن خود گذارده ام و هر سال روز عاشورا خونی می شود بطوری كه رطوبت خون ها به كفن سرایت می كند و بعد تدریجا خشك می شود .
از آن مخدره خواهش كردم ، كه روز عاشورا به منزلش بروم و آن را ببینم قبول كرد .
روز عاشورا رفتم بمنزل آن مخدره بقچه كفنش را آورد و باز كرد .
حلقه ای از حلقه خون در كفن مشاهده نمودم و تربت مبارك را دیدم همانطوری كه آن مخدره گفته بود تر و خونین و علاوه لرزان است .
از دیدن آن منظره و تصور بزرگی مصیبت آن حضرت سخت گریان و نالان و از خود بیخود شدم.2
سرخ شدن تربت کربلا در عاشورا

3. از تربت خون می ریزد
 آقای عبدالحمید حسانی فرزند عبدالشهید حسانی ساكن فراشنید فارس نسبت به تربت امام حسین (ع) قبلا در داستان های شگفت تالیف حضرت آیه الله آقای حاج سید عبدالحسین دستغیب شیرازی خوانده بود ، نقل می كند :
من و خانواده ام كه سواد فارسی داشتیم این كتاب را خواندیم كه روز عاشورا تربت به رنگ خون در آمده است .
در سال اخیر قبل از محرم پدرم عازم كربلا شد و مقداری تربت خریداری كرده و آورد ، خواهرم (بنام ساره ) متوسل شد به ایمه (علیهم السلام ) تربتی كه پدرم آورده بود مقدار كمی از آن را با پارچه ای از حرم آقا ابوالفضل (ع ) می پیچد و شب را احیاء می دارد(یعنی شب عاشوراء) و از ایمه و فاطمه زهراء سلام الله علیها می خواهد كه اگر ما یك ذره نزد شما قابلیت داریم این تربت همان حالتی كه آقا در كتاب نوشته اند برای ما بشود .
اتفاقا روز عاشورای گذشته بعد از نماز ظهر یك و ده دقیقه بعد از ظهر به آن نگاه می كنند و خواهر و زن برادرم آن را می بینند و یك مرتبه به گریه و زاری می افتند .
می بینند همان حالتی كه آقا در كتاب نوشته اند اتفاق افتاد و تربت مزبور حالت خون پیدا كرده بود و حقیر كه بعد از مسجد آمدم خودم هم دیدم و مقداری به خدمت حضرت آقای آیه الله العظمی دستغیب دادم .
و تربت مزبور هنوز موجود است و رنگ تربت به طور كلی جگری شده رطوبت كمی برداشته بود بعد به تدریج حالت خشكی پیدا كرده و هنوز هم باقی است با همان رنگ جگری و نظیر همین قضیه كه ذكر شد .
مقداری تربت مزبور در سال 98 قمری باز در فراشبند فارس كوی مسجد الزهراء منزل مشهدی عبدالرضا نوشادی بوده و در جلسه نشان دادند به خون مبدل شده كه همه آن را مشاهده كردند.

بخشی از تصاویر زنده تلویزیونی شبکه کربلا وابسته به‌ آستان مقدس امام حسین (ع) در کلیپ زیر آمده است:
[http://www.aparat.com/v/2HY3R]

--- --- ---
پانویس
1. کرامات‌الحسینیه: معجزات سید‌الشهدا علیه‌السلام بعد از شهادت، علی میر‌خلف‌زاده، نشر انتشارات محمد و آل محمد ص، ۱۳۸۳، ص 19.
2. همان، ص18.
3. همان، ص48.

4. خبرگزاری نون الخبریه عراق.
5. 27.جعفر بن محمد ابن قولویه ،کامل الزیارات ،ص158-160/ ابن عساکر ،تاریخ مدینة دمشق ،ترجمه ی الامام الحسین علیه السلام ،ص364/ طبری ،دلائل الامامه ،ص178/محمد بن علی سروی مازندرانی ابن شهرآشوب ،مناقب آل ابی طالب ،ج3،ص218/ابن عساکر ،تاریخ مدینة دمشق ،ترجمه ی الامام الحسین علیه السلام ،ص355/ابن حجر هیتمی ،الصواعق المحرقه ،ج2،ص568./ محمدبن علی بن بابویه صدوق قمی .الامالی.ص31 /جعفر بن محمد ابن قولویه ،کامل الزیارات ،ص161،باب24،ح2 / ابن نما ،مثیر الاحزان ،ص63/اربلی ،کشف الغمه ،ج2،ص268/ذهبی ،تاریخ الاسلام ،ج5،ص16/ شیروانی ،مناقب اهل بیت علیهم السلام ،ص249.
--- --- ---
گردآورنده: عارف خطیبی در وب نوشت سرمشق زندگی.
امام حسین jocuri cu mario
سرمشق زندگی پنجشنبه 10 اسفند 1396 11:25 ب.ظ
من اطلاعات مفیدی را که در مقالات خود ارائه می دهم دوست دارم.
من وبلاگ خود را نشانه گذاری میکنم و به طور منظم اینجا را چک میکنم
من کاملا مطمئنم که بسیاری از چیزهای جدید را در اینجا خواهید آموختم!
موفق باشید برای بعدی!


امام حسین spirit guardian vanguard rush cheats
سرمشق زندگی پنجشنبه 28 دی 1396 02:39 ق.ظ
چه می کنید، من تمایل دارم برای دریافت این صفحه وب برای دریافت آخرین به روز رسانی ها،
بنابراین کجا می توانم انجام دهم لطفا کمک کنید.


امام حسین How long will it take for my Achilles tendon to heal?
سرمشق زندگی دوشنبه 27 شهریور 1396 04:13 ق.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like
you wrote the book in it or something. I think that you
could do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is
great blog. A fantastic read. I'll definitely be back.


امام حسین How can you heal an Achilles tendonitis fast?
سرمشق زندگی دوشنبه 30 مرداد 1396 11:56 ق.ظ
I've read some excellent stuff here. Definitely value
bookmarking for revisiting. I wonder how so much effort you
place to create any such great informative site.


امام حسین How does Achilles tendonitis occur?
سرمشق زندگی یکشنبه 15 مرداد 1396 02:49 ق.ظ
I'm really loving the theme/design of your weblog.
Do you ever run into any web browser compatibility issues?
A couple of my blog visitors have complained about my website
not working correctly in Explorer but looks great in Firefox.
Do you have any tips to help fix this issue?


امام حسین What causes burning pain in Achilles tendon?
سرمشق زندگی شنبه 7 مرداد 1396 08:35 ب.ظ
It's remarkable to go to see this website and reading the views of all
mates about this post, while I am also eager of getting knowledge.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
پربازدیدترین ها
معرفی کتاب
درس‌های عاشورا

» کتاب درس های عاشورا

مجموعه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره درس‌های عاشورا به صورت موضوعی در این کتاب گردآوری و بیش از 50 درس از مکتب حسینی تبیین شده است. می توانید فهرست و مقدمه کتاب را از اینجا دانلود کنید
  • نشریه بر خط
  • نظرسنجی
  • پیوندها
  • آرشیو
  • آمار بازدید
 :. زمانی اسلام گرا و کمونیست مناظره داشتند اما اکنون زمانه ای است که بین اسلام گرایان اختلاف نظر وجود دارد. به راستی راه تشخیص حق چیست؟
در اینجا پاسخ برخی شبهات درباره اسلام بیان خواهد شد؛ همچنین مقالات، دانلود فیلم و صوت و...ارسال می شود.:
Google Groups
جهت ثبت نام در گروه گوگلی، ایمیل خود را وارد کنید

:.  وب نوشت "سرمشق زندگی"بیشتر به چه موضوعاتی بپردازد؟سرمشق زندگی سرمشق زندگی سرمشق زندگی سرمشق زندگی امام حسین عاشورا سرمشق زندگی سرمشق زندگی